Trenerzy Akademii Hokejowej Legii Warszawa

Tomasz Wołkowicz

Tomasz Wołkowicz

Doświadczenie. O tym, że zostanie hokeistą, wiedział już w wieku 6 lat, kiedy stawiał swoje pierwsze kroki w drużynie GKS Naprzód Janów. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZHL. Wielokrotnie utytułowany zawodnik, Kapitan Reprezentacji Polski (U16, U18, U20), uczestnik Mistrzostw Świata (U18 i U20), wielokrotny reprezentant Polski Seniorów, Uczestnik Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Seniorów, Mistrz Polski Seniorów w 2004 roku, wielokrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, zdobywca Pucharu Polski (pięciokrotnie) i uczestnik blisko 600 rozegranych spotkań w 14 sezonach Ekstraklasy Polskiej Ligi Hokeja. Doświadczenie zdobywał w klubach GKS Naprzód Janów, GKS Katowice, Dwory Unia Oświęcim, Podhale Nowy Targ, GKS Tychy oraz Legia Warszawa. Grał w drużynie z Mariuszem Czerkawskim i Krzysztofem Oliwą.

Praca trenerska. Jego ogromne doświadczenie, wykorzystywane dziś do kształcenia młodych hokeistów, obok szkolenia na wysokim poziomie, pozwala budzić w dzieciach pasję, jaką wiele lat temu szkoleniowcy zaszczepili w nim samym. Trener z licencją Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, trener – dyrektor sportowy AH Legia Warszawa, trener grupy Żak Starszy oraz trener kadry Północy KPOZHL U14.

Całym sercem. Wielki pasjonat hokeja, miłośnik sportu i zaangażowany dydaktyk. Pracę trenerską wykonuje z niewiarygodnym oddaniem. Wie jak sprostać potrzebom dzieci i młodzieży, potrafi rozbudzić w nich miłość do hokeja, rozwijać ich zainteresowania i talenty, umie kształtować młode charaktery i piękne, sportowe postawy. Wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę zgrabnie przekłada na język i możliwości młodych sportowców, wplatając w treningi również doskonałą zabawę i radość z kolejnych sukcesów na lodowisku.

Tomasz Wołkowicz
Robert Tchórzewski
Michał Porębski
Paweł Popielarz

PARTNERZY

Forbet sponsor Legia
Fundacja WSG
COS Torwar - Legia
Hokej Legia Warszawa